Миропільський ЗДО "Малятко", Миропілля
Сумська область, Сумський район

План заходів,спрямованих на запобігання та протидію булінгу

                                                                                         Шановні батьки!

 

Доводимо до Вашого відома інформацію про булінг (цькування), що це діяння учасників навчально-виховного процесу, які полягають:

 

-         у психологічному , фізичному, економічному, сексуальному насильстві , у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи, що заподіяла шкоді психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

 

Типовими ознаками булінгу (цькування) є :

 

-         систематичність діяння ;

-         наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявністю);

-         дії або бездіяльність кривдника , наслідком яких є заподіяння психічної або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника.

 

Передбачено обов’язок керівника закладу освіти вживати заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його світками або постраждали від булінгу .

 

Керівник закладу:

-         розглядає заяви про випадки булінгу здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників;

-         забезпечує виконання заходів для надання послуг;

-         повідомляє органи Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу.

  

 

19 січня 2019 року набув чинності Закон України від18.12.2019року
№ 2657-
VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» 

Булінг (цькування) це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

 

 

 

ПОКАРАННЯ ЗА ЦЬКУВАННЯ

Стаття 172 Кодексу про адмінправопорушення (дрібне хуліганство) додали штрафи за цькування.

•         штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн) або громадські роботи від 20 до 40 годин – якщо цькували вперше.

•         від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи від 40 до 60 годин, якщо дії вчинили повторно або знущалась група осіб.

•         Якщо керівник освітнього закладу не повідомить про цькування уповноваженим підрозділам органів Нацполіції –штраф 50-100 неоподатковуваних мінімумів або виправні роботи до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

 

 

 

Логін: *

Пароль: *